Modne kożuchy naturalne i ekologiczne

Krótkie kożuszki – krótkie kożuszki z puchatego, miękkiego futerka są niezwykle efektowne i możemy je założyć praktycznie do każdej kreacji i na każdą okazję. Ładnie wyglądają do sezonowych spodni jak i eleganckiej sukienki wieczorowej. Krótkie kożuszki często spotyka się wśród kreacji ślubnych, przeznaczonych na chłodne jesienne dni. Panna młoda otulona ciepłym, śnieżnobiałym futerkiem, to jesienią widok dość często spotykany. Najczęściej spotykane wśród kożuchów kolory to właśnie biel, a także szary i ciemny grafit oraz beż i tradycyjna czerń.

kozuszek damski szary do kolanKożuszki z prawdziwego futra – to nie lada wydatek, ale która z pań nie marzyła choć raz o kożuchu z sobolego futra? Futra z norek, czy innych futerkowych zwierzątek od lat kojarzą się nieodłącznie z luksusem i ekstrawagancją. Wiele kobiet takie kożuszki zakłada także w ciepłe dni, nie mogąc odmówić sobie przyjemności zaprezentowania światu nowego drogiego nabytku, czy też przyjemności otulenia ciała miękką materią. Jeśli nie stać nas na luksus, możemy zaopatrzyć się w kożuszek ze sztucznej skóry, równie przyjemny w dotyku i noszeniu, choć mniej efektowny i nie tak drogi. Dla miłośników zwierząt to doskonała alternatywa.

Kożuszek z elementami błyszczącej skórykrótkie kurteczki skórzanez futrzanymi obszyciami i dodatkami, to trend obowiązujący w tym sezonie jesienno-zimowym. Najbardziej efektowne są te z kołnierzami z lisiej kity czy innego długowłosego futerka. Połączenie czarnej, błyszczącej lub specjalnie marszczonej skóry i jasnobrązowego długowłosego futra sprawia, że nasza kreacja wygląda wyjątkowo ekstrawagaPiękny kożuchncko. Takiego kożuszka pozazdroszczą nam wszystkie koleżanki. Kurteczka przewiązywana w talii paskiem, ładnie dopasuje się do figury i podkreśli kobiecą talię. Będzie idealna na chłodne, zimowe dni, ale lepiej nie zakładać jej na jesienne słoty, futerka źle znoszą bowiem wilgoć.

Długie kożuchy – są eleganckie i ekskluzywne. Nigdy nie wychodzą z mody, dlatego bez obaw możemy założyć je w odświętne zimowe dni. Długi kożuch jest przede wszystkim niezwykle ciepły, dlatego producenci szczególnie polecają go na mroźne zimy, jakie ostatnio dość często nas nękają. W takim kożuchu nie straszne nam będą nawet siarczyste mrozy. Jest przyjemny w noszeniu i dotyku. Możemy założyć pod niego nawet cienką, wydekoltowaną sukienkę bez obaw o przeziębienie.

Kożuszki góralskie z owczej wełny – taki góralski kożuszek, choć swój renesans przeżywał kilka lat temu, nadal spokojnie możemy wyjąć z szafy i tej zimy. Góralskie kożuszki to zwykle połączenie niegarbowanej skóry, najczęściej w kolorze delikatnego brązu, oraz obszycia z owczej wełny, widocznego przy rękawach i u dołu. Dość często owczym futerkiem obszywa się także kołnierze i kaptury, by skutecznie ogrzewały szyję i uszy.

kurtka kozuszek damska